Spletna stran ZAPS uporablja piškotke, s katerimi si pomagamo pri zagotavljanju storitev. Nova evropska direktiva zahteva, da od vas pridobimo soglasje za namestitev piškotkov na računalnik in vam omogočimo upravljanje z njimi. Poleg internih piškotkov, ki so nujno potrebni za delovanje strani, uporabljamo analitične piškotke servisa Google Analytics. Z uporabo naših storitev se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. V redu | Več o tem
SLO|ENG
išči
piši

natečaji

2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
0
 

Ureditev širšega območja Ljubljanskih tržnic

Javni, odprti, projektni, arhitekturni natečaj za izbiro strokovno najprimernejše rešitve na širšem območju ljubljanskih tržnic bo s tem natečajem izbrana:
A.Prizidek k Mahrovi hiši, sistem podzemnih parkirnih hiš na natečajnem območju, ureditev Vodnikovega trga, Pogačarjevega trga, Mačkove in Stritarjeve ceste, Ciril Metodovega trga in Adamič Lundrovega nabrežja,
B.Mesarski most,
C.Ureditev Petkovškovega nabrežja,
D.Ureditev Krekovega trga.



Naročnik: Mestna občina Ljubljana
Rok oddaje: 25.01.2008
Zaključno poročilo komisije: 03.03.2008



rezultati natečaja



Sklop A: Prizidek k Mahrovi hiši, sistem podzemnih parkirnih hiš na natečajnem območju, ureditev Vodnikovega trga, Pogačarjevega trga, Mačkove in Stritarjeve ceste, Ciril Metodovega trga in Adamič Lundrovega nabrežja, 1. nagrada: 14112, delovna šifra A05


Avtorji:

Kombinat
Ana Čeligoj, u.d.i.a.
Matej Höfler, u.d.i.a.
Blaž Kandus, u.d.i.a.
Tomaž Čeligoj, u.d.i.a.
Alenka Korenjak, u.d.i.a.

Prostorski prikazi: 
Peter Grmek, štud. arh.
Andraž Intihar, štud. arh.

Konzultanti:
statika: Igor Štupnik, u.d.i.g.
strojne inst.: Robert Vrečko, u.d.i.s.
promet: Matjaž Brezavšček, u.d.i.g.
požarna var.:  Marijan Lozej, var. Inž.





Sklop A: Prizidek k Mahrovi hiši, sistem podzemnih parkirnih hiš na natečajnem območju, ureditev Vodnikovega trga, Pogačarjevega trga, Mačkove in Stritarjeve ceste, Ciril Metodovega trga in Adamič Lundrovega nabrežja, 2. nagrada: 25108, delovna šifra A02


Avtorji:

Nataša Blažko, abs. arh.
Jurij Kobe, u.d.i.a.
Maja Kovačič, abs. arh.
Samo Mlakar, abs. arh.
Urša Podlipnik, u.d.i.a.
Rok Žnidaršič, u.d.i.a.

Sodelavci:           
Ina Radšel, štud. arh.
Tina Marn, u.d.i.a.
Peter Plantan, štud. arh.
Tanja Bojc, abs. arh.
Domen Bergoč, u.d.i.a.
Samo Radinja, abs. arh.
Nejc Lebar, štud. arh.
Meta Zupančič, abs. arh.

Konzultanti:
Alan Sodnik, u.d.i.g. (gradbena konstrukcija)
Tomislav Celarc, u.d.i.s. (strojne inštalacije)
Tomaž Jevšnikar, u.d.i.el. (elektro in telekomunikacijske inštalacije)
Franci Cerkvenik, u.d.i.g. (promet)
Stanko Ožbot, dipl.ver.ing. (požar)
Iztok Kavčič, u.d.i.k.a. (zasaditev)
Jože Gregorič, dipl.ing.kem. (gospodarjenje z odpadki)





Sklop A: Prizidek k Mahrovi hiši, sistem podzemnih parkirnih hiš na natečajnem območju, ureditev Vodnikovega trga, Pogačarjevega trga, Mačkove in Stritarjeve ceste, Ciril Metodovega trga in Adamič Lundrovega nabrežja, 3. nagrada: 83562, delovna šifra A10


Avtorji:

prof. Vojteh Ravnikar
mentor Uroš Rustja
abs. arh. Žiga Ravnikar, štud. arh.
Matej Delak, štud. arh.
Andrej Blatnik, štud. arh.
Rok Velikonja, štud. arh.
Nina Majoranc, štud. arh.
Anže Koren, štud. arh.                       
Blaž Murn, štud. arh.

Konzultanti:

Marko Pavlinjek, u.d.i.g., konzultant za statiko
Uršula Longar, u.d.i.g., konzultantka za promet
Robert Potokar, u.d.i.a., konzultant za arhitekturo





Sklop A: Prizidek k Mahrovi hiši, sistem podzemnih parkirnih hiš na natečajnem območju, ureditev Vodnikovega trga, Pogačarjevega trga, Mačkove in Stritarjeve ceste, Ciril Metodovega trga in Adamič Lundrovega nabrežja, Priznanje: 90024, delovna šifra A06


Avtorji:

Nejc Batistič, u.d.i.a.
Špela Uršič Bensa, u.d.i.a.
Martina Lipicer, u.d.i.a.
Boštjan Peršolja, abs. arh.
Maria Pia Tessarolo, u.d.i.a.

Sodelavci:

promet: Jure Dolenc, City-studio
statika: Urban Rodman, u.d.i.g.
strojne in elektro instalacije: Primož Kavčič u.d.i.s.
požarna zasnova: Ivo Gostiša, u.d.i.f., Izolirka-PI
krajinska zasnova: Matjaž Lučovnik, abs. kraj. arh.





Sklop B: Mesarski most, 1. nagrada: 25108, delovna šifra B11


Avtorji:

Nataša Blažko, abs. arh.
Jurij Kobe, u.d.i.a.
Maja Kovačič, abs. arh.
Samo Mlakar, abs. arh.
Urša Podlipnik, u.d.i.a.
Rok Žnidaršič, u.d.i.a.
Tomaž Habič, u.d.i.g.
Jakov Brdar, akad. kipar

Sodelavci:
Ina Radšel, štud. arh.
Tina Marn, u.d.i.a.
Peter Plantan, štud. arh.
Tanja Bojc, abs. arh.
Domen Bergoč, u.d.i.a.
Samo Radinja, abs. arh.
Nejc Lebar, štud. arh.
Meta Zupančič, abs. arh.

Konzultanti: 
Tomislav Celarc, u.d.i.s. (strojne inštalacije)
Tomaž Jevšnikar, u.d.i.el. (elektro in telekomunikacijske inštalacije)
Iztok Kavčič, u.d.i.k.a. (zasaditev)





Sklop B: Mesarski most, 2. nagrada: 41009, delovna šifra B04


Avtorji:

mag. Peter Gabrijelčič, univ.dipl.ing.arh.
Viktor Markelj, univ.dipl.ing.gr.

Sodelavci:
Rok Mlakar, univ.dipl.ing.gr.
Dušan Rožič, univ.dipl.ing.gr.
Boštjan Gabrijelčič, univ.dipl.ing.arh.
Tomaž Budkovič, abs.arh.
Blaž Slivnik, abs.arh.





Sklop B: Mesarski most, Zvišano priznanje: 25921, delovna šifra B01


Avtorji:

Ljubo Korpar, univ.dipl.inž.grad.
Edib Miralem, univ.dipl.inž.arh.
Jerneja Ačanski Veber, univ.dipl.inž.arh.
Tadej Veber, univ.dipl.inž.arh.

Sodelavci:
Dragana Ađanski Hren, univ.dipl.inž.arh.
Uroš Jarc, univ.dipl.inž.grad.
Miha Buh, študent gradb.





Sklop B: Mesarski most, Zvišano priznanje: 73254, delovna šifra B13


Avtorji:

prof.dr. Tomaš Valena, u.d.i.a.
Jože Jaki, u.d.i.a.
Jože Marinko, u.d.i.a.
Andrej Valena, štud.arh.
Marko Žibert, u.d.i.g.

Konzultanti:
kanalizacija in ceste:  Matija Kunst, u.d.i.g.
strojne napeljave - prezračevanje: Janko Gregorič, u.d.i.s.

Sodelavci:
grafično oblikovanje: Darko Plevnik, abs. arh.
vizualizacije: Eva Zupan, abs. kraj. arh.





Sklop B: Mesarski most, Zvišano priznanje: 01100, delovna šifra B17


Avtorji:

Breda Bizjak, u.d.i.a.
Marjeta Fendre, u.d.i.a.
Katja Žepič, u.d.i.a.

Statična preveritev:

ELEA iC projektiranje in svetovanje d.o.o.
Igor Lipanje, u.d.i.g.
David Rajšter, u.d.i.g.





Sklop C: Petkovškovo nabrežje, 1. nagrada: 25108, delovna šifra C05


Avtorji:

Nataša Blažko, abs. arh.
Tanja Bojc, abs. arh.
Jurij Kobe, u.d.i.a.
Maja Kovačič, abs. arh.
Samo Mlakar, abs. arh.
Urša Podlipnik, u.d.i.a.
Rok Žnidaršič, u.d.i.a.

Sodelavci:           
Ina Radšel, štud. arh.
Tina Marn, u.d.i.a.
Peter Plantan, štud. arh.
Tanja Bojc, abs. arh.
Domen Bergoč, u.d.i.a.
Samo Radinja, abs. arh.
Nejc Lebar, štud. arh.
Meta Zupančič, abs. arh.  

Konzultanti:
Alan Sodnik, u.d.i.g. (gradbena konstrukcija)
Franci Cerkvenik, u.d.i.g. (promet)
Iztok Kavčič, u.d.i.k.a. (zasaditev)
Jože Gregorič, dipl.ing.kem. (gospodarjenje z odpadki)





Sklop C: Petkovškovo nabrežje, Priznanje/odkup: 73254, delovna šifra C08


Avtorji:

prof.dr. Tomaš Valena, u.d.i.a.
Jože Jaki, u.d.i.a. Jože Marinko, u.d.i.a.
Urban Švegl, u.d.i.k.a.
Andrej Valena, štud.arh.

Sodelavci:           
grafično oblikovanje: Darko Plevnik, abs. arh.
vizualizacije: Eva Zupan, abs. kraj. arh.

Konzultanti:
kanalizacija in ceste:  Matija Kunst, u.d.i.g.
strojne napeljave - prezraćevanje: Janko Gregorič, u.d.i.s.





Sklop C: Petkovškovo nabrežje, Priznanje/odkup: 45223, delovna šifra C11


Avtorji:

Bojana Bajželj, univ.dipl.inž.kraj.arh., LUZ d.d.
Mojca Balant, univ.dipl.inž.kraj.arh.
Sergej Hiti, univ.dipl.inž.kraj.arh., LUZ d.d.
Jure Hrovat, abs. arh.
Jana Kozamernik, univ.dipl.inž.kraj.arh.
Maja Simoneti, univ.dipl.inž.kraj.arh., ZAPS 0863 KA, LUZ d.d.
Tina Verbič, univ.dipl.inž.kraj.arh., LUZ d.d.





Sklop D: Krekov trg, Priznanje/odkup: 83562, delovna šifra D04


Avtorji:

prof. Vojteh Ravnikar,
mentor Uroš Rustja, abs. arh.
Žiga Ravnikar, štud. arh.
Matej Delak, štud. arh.
Andrej Blatnik, štud. arh.
Rok Velikonja, štud. arh.
Nina Majoranc, štud. arh.
Anže Koren, štud. arh.
Blaž Murn, štud. arh.

Konzultanti:
Marko Pavlinjek, u.d.i.g., konzultant za statiko
Uršula Longar, u.d.i.g., konzultantka za promet
Robert Potokar, u.d.i.a., konzultant za arhitekturo





Sklop D: Krekov trg, Priznanje/odkup: 25108, delovna šifra D06


Avtorji:

Nataša Blažko, abs. arh.
Jurij Kobe, u.d.i.a.
Maja Kovačič, abs. arh.
Samo Mlakar, abs. arh.
Urša Podlipnik, u.d.i.a.
Rok Žnidaršič, u.d.i.a.

Sodelavci:          
Ina Radšel, štud. arh.
Tina Marn, u.d.i.a.
Peter Plantan, štud. arh.
Tanja Bojc, abs. arh.
Domen Bergoč, u.d.i.a.
Samo Radinja, abs. arh.
Nejc Lebar, štud. arh.
Meta Zupančič, abs. arh.

Konzultanti:
Alan Sodnik, u.d.i.g. (gradbena konstrukcija)
Tomaž Celarc, u.d.i.s. (strojne inštalacije)
Tomaž Jevšnikar, u.d.i.el. (elektro in telekomunikacijske inštalacije)
Franci Cerkvenik, u.d.i.g. (promet)
Stanko Ožbot, dipl.ver.ing. (požar)
Iztok Kavčič, u.d.i.k.a. (zasaditev)
Jože Gregorič, dipl.ing.kem. (gospodarjenje z odpadki)





Sklop D: Krekov trg, Priznanje/odkup: 50000, delovna šifra D09


Avtorji:

Ambient d.o.o.          
Majda Kregar, u.d.i.a.
Miha Kerin, u.d.i.a.

Sodelavci:   
        
Smiljan Buzeti, abs. arh.
Martin Ravnikar, abs. arh.
Sonja Podbreznik, u.d.i.a.





nenagrajeni elaborati

25358, delovna šifra A01
69069, delovna šifra A03
26251, delovna šifra A04

73254, delovna šifra A07
25108, delovna šifra A08
97531, delovna šifra A09

33300, delovna šifra A11
73719, delovna šifra A12
30706, delovna šifra A13

97531, delovna šifra B02
12358, delovna šifra B03
26251, delovna šifra B05

18725, delovna šifra B06
12345, delovna šifra B07
73719, delovna šifra B08

18829, delovna šifra B09
AKSRU, delovna šifra B10
51215, delovna šifra B12

89321, delovna šifra B14
83562, delovna šifra B15
45223, delovna šifra B16

55555, delovna šifra B18
13765, delovna šifra B19
35733, delovna šifra B20

43507, delovna šifra B21
33300, delovna šifra B22
69069, delovna šifra C01

19575, delovna šifra C02
26251, delovna šifra C03
89321, delovna šifra C04

73719, delovna šifra C07
13765, delovna šifra C09
01100, delovna šifra C10

83562, delovna šifra C11
33300, delovna šifra C13
90024, delovna šifra D01

69069, delovna šifra D02
26251, delovna šifra D03
97531, delovna šifra D05

73254, delovna šifra D07
33300, delovna šifra D08


  Dokumentacija



OCENJEVALNA KOMISIJA

predsednik
doc.mag.Tadej GLAŽAR, univ.dipl.inž.arh., MA (BIA)

namestnik predsednika

prof. Janez KOŽELJ, univ.dipl.inž.arh.

člani
mag. Miran GAJŠEK, univ.dipl.inž.arh.
Zdenka GROZDE, univ.dipl.iur.
Aleksander RAVNIKAR, univ.dipl.iur.
Dušan OGRIN, prof.emeritus.
Matija BEVK, univ.dipl.inž.arh.
Gregor VREŠ, univ.dipl.inž.kraj.arh.


namestnik članov MOL

Jurij LENARD, univ.dipl.inž.arh.

namestnica članov ZAPS
Maja IVANIČ, univ.dipl.inž.arh.

poročevalca
Monika KOVAČ MESARIČ, univ.dipl.inž.arh.
Primož HOČEVAR, univ.dipl.inž.arh.

skrbnica
Marinka ŠKRILEC LUKAČ, univ.dipl.inž.arh.

izvedenec za urbano sociologijo
prof.dr. Drago KOS, univ.dipl.soc.

izvedenec za konstr. zasnovo
prof.dr. Miljenko PRŽULJ, univ.dipl.inž.gradb.

izvedenec za promet
doc.dr. Tomaž MAHER, univ.dipl.inž.gradb.

izvedenka za umetn. zgodovino
dr. Breda MIHELIČ, prof. um. zg.